Általános Lovagláselmélet
Általános lovagláselmélet
Csikó kiképzése
2013.10.02 18:43
Először a karámban
Ha jó az idő, a csikókat már néhány napos korukban nyugodtan kiengedhetjük anyjukkal a karámba. Szerencsés, ha az istálló és a karám közötti utat szabadon is biztonságosan megteheti a csikó, és nem kell megkötni, hiszen ilyenkor épp elég riadalom számára az, hogy egy idegen...
Fiatal ló tréningezése
2013.10.02 18:43
Lovas alatt akkor kezdhetjük ugratni lovunkat, ha a szabadonugró gyakorlatot már megfelelô önbizalommal oldja meg. Természetesen nem várható el egy fiatal lótól - bármilyen jól teljesít is a szabadonugróban -, hogy lovassal is ugyanezt a teljesítményt nyújtsa. Gyakori tapasztalat, hogy szabadon...
Lovak jegyei
2013.10.02 18:17
Ló jegyei:
a ló alapszínétől eltérő, jellegzetes alakú foltok, csíkok, amelyek a lovak azonosítására szolgálnak. A fejen található jegyek közé tartozik a tűzött homlok, a virág (szabálytalan fehér folt), a csillag, a megnyúlt csillag, a tűzött orrhát, az orrcsík, a keskeny v. széles hóka, a...
Belovagolt ló segítségekre állítása
2013.10.02 14:23
Ha a lovas egy belovagolt lovat akar a segítségekre állítani, ahhoz elegendő, ha a derekát meghúzza. Az ilyen ló akár álló helyzetben , akár lépésben, ügetésben vagy vágtában rögtön reagál a segítségekre, feltéve, feltéve, hogy a lovas a szárakkal kitart, az állandóan a ló testével érintkező...
Szárak befolyása
2013.10.02 14:22
A szárak befolyása
Általában túl sok szó esik a kéz és a szárak hatásáról.
Csaknem minden lovas hajlamos arra, hogy a kelleténél többet dolgozzon a kezével.
Minden ember azt hiszi, hogy keze különösen ügyes, hiszen a mindennapi életben azt használja a...
A derék bfolyása
2013.10.02 14:22
A derekával a lovas csak csizmái együttműködésével gyakorolhat befolyást a lóra, mint ahogy a széket is csak akkor billenthetjük derékizomzatunk segítségével előre, ha lábunkat a földön megtámasztjuk.
Amint a lábunkat felemeljük vagy lóháton lábszárainkat a ló oldalától elterpesztjük, nem érünk el...
A csizma fekvése
2013.10.02 14:21
A csizmákkal a lovasnak állandó, könnyű kapcsolatot kell tartania a ló testével, aminek melegét a csizmán át érezheti.
A csizmákat ezért nem szabad a lótól eltartani.
Különben túl nagy mozdulatokat kellene tennönk ahhoz, hogy használhassuk, ezenkívl meglepnének és megijesztenénk a lovat.
A...
A kengyel használata
2013.10.02 14:21
Nagyjából helyes mértéked, ad, ha a kengyel hosszát a lóra szállás előt a lovas karjával méri le, a pontos méret azonban csak a nyeregben ülve állapítható meg.
A kengyel túl hosszú , ha a tartáshoz le kell nyomnunk a lábfejet, vagy ha ezáltal megszűnik az érintkezés a ló testével.
A kenygel túl...
A térd fekvése
2013.10.02 14:19
A térde lehetőleg mélyen feküdjön.
Erre nem azért van szükség, hogy a térd ottvalamilyen hatást fejtsen ki , sokkal inább azért, mert a térd magasabb vagy mélyebb fekvésétől függ a csizma és az ülep helyzete is.
Lovunkat lehetőleg jól öleljük át lábunkkal, hogy minnél nagyobb felületen érintkezzünk...
A csizma befoylása
2013.10.02 14:19
A csizmákkal való érző befolyás lenyomott sarkakat kíván; ez mind az ülés, mind a térd mélységét kedvezően befolyásolja és vádliizmokat öntudatlanul is megfeszíti.
A lábszárak hatása:
- közvetlenül a heveder mögött előrehajtó; ehhez a lovasban már az első lovaglóórák során kifejlődik ez az érzés,...